Úvod >> Centrum pro rodinu >> Pravidelné aktivity >> Podpůrná skupina kontaktního rodičovství - 2 středa v měsíci

Podpůrná skupina kontaktního rodičovství - 2 středa v měsíci

Otevřená skupinka maminek dětí různého věku, které spojuje zápal pro tzv. kontaktní rodičovství a praktické zkušenosti s tímto přístupem v každodenním životě. Tento přístup nám pomohl najít odpovědi na naše otázky a umožňuje nám vychovávat naše děti láskyplně a s respektem k dětem i sobě samým. Naším cílem je sdílet své zkušenosti s ostatními rodiči, učit se od druhých i poskytnout podporu, která pomáhá na nelehké i fascinující cestě rodičovství.
 
 

Vstupné: 60,- kč dospělá osoba 

Přihlásit se můžete na následujících kontaktech:
tel:603427856
zdenka.babinec@gmail.com
 
 

Co je kontaktní rodičovství?

Kontaktní rodičovství často rodiče praktikují, aniž by věděly že jejich přístup má nějaký název. Je to způsob, jakým bychom vychovávali naše děti, kdybychom se jako rodiče nebáli sledovat vlastní intuici a lásku k dítěti – kdybychom se nebáli důvěřovat svému dítěti v tom, co zrovna prožívá, kdybychom jej nepodezřívali z touhy manipulovat, protože se bojíme, že ho rozmazlíme nebo nás ovládne, kdybychom se nebáli kojit podle potřeby dítěte místo podle lékařský pouček, kdybychom se nebáli bezpodmínečně milovat své dítě bez ohledu na to, jaké zrovna je nebo jak se chová.
 
Je to přirozený přístup k našim dětem, který zdůrazňuje, že děti přirozeně vědí, co potřebují a rodiče dokáží díky své lásce přirozeně umožnit svým dětem vyrůst v sebevědomé, kreativní a empatické lidi s přirozeným respektem k sobě samým i lidem okolo sebe.
 
 
Je to ale zároveň cesta, která zpochybňuje (mimo jiné i na základě mnoha vědeckých důkazů) tradiční přístup k dětem, který je tak rozšířený v naší společnosti. Pro mnoho rodičů může proto být velmi těžké prosadit si takový přístup k vlastnímu dítěti, který se liší od toho, jak to dělali naši rodiče, přátelé, známí a jak nás to v mnoha případech stále ještě učí moderní medicína. A je také těžké občas čelit vlastním pochybnostem. Protože jsme si tím samy prošly a víme, jaké to je, rozhodly jsme se založit podpůrnou skupinku. Budeme rády, pokud se s námi přijdete podělit o své zkušenosti, zážitky, nejistoty i radosti.
 
 
Více o kontaktním rodičovství např. zde:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kontaktn%C3%AD_rodi%C4%8Dovstv%C3%AD
http://www.kosmas.cz/knihy/161852/kontaktni-rodicovstvi/
http://www.slepicarna.cz/ http://zivaziva.webnode.cz/kontaktni-rodicovstvi/
 

Těší se na vás:

Zdenka Babincová